FORUMAS

Norite padiskutuoti ?

Apsilankykite mūsų diskusijų forume.

Eiti į forumą

MŪSŲ REKORDAS

Šiame ūkyje užauginta

braškė rekordininkė.

Plačiau

KONTAKTAI

Kęstutis Matulevičius

Tel. (8-686) 13662

Bajoriškių k., Lazdijų r.

kestutis@braskynas.lt

Veislės

Ankstyvosios ir vidutinio ankstyvumo braškės  
"Saliut". 
Ankstyva veislė, išvesta Lenkjoje. Labai derlinga, uogos – prekinės išvaizdos, tačiau galėtų būti skanesnės. Lietuvoje ji auginama neseniai, tačiau, žinovų teigimu, gerai auga ir smėlėtose, nederlingose žemėse.

"Saulenė" . Ankstyva veislė. Uogos didelės, ovalios, lygiu ir blizgančiu paviršiumi, tamsiai raudonos. Minkštimas rūgščiai saldus, raudonas, sultingas ir tvirtas. Kerai vidutinio dydžio, žiemai rekomenduojama mulčiuoti. Galima auginti po priedangomis.  
"Kama". Ankstyva veislė. Uogos kūginės, iš pradžių didelės, paskui ima smulkėti. Uogos saldžios, kvapnios, tamsiai raudonos, bet nelabai tvirtos. Kerai atsparūs miltligei, bet serga lapų ligomis ir uogų puviniais.

"Zefir”.Perspektyvesnė ir derlngesnė veislė už “Kama”, gana atspari šalnoms, nes žiedai pasislėpę tarp lapų.     
"Venta". Labai derlinga vidutinio ankstyvumo veislė. Uogos didelės, nupjauto kūgio formos, jos didelės ir blizga. Labai skanios, gražiai atrodo, bet dėl plonos odelės susitrina vežant. Šios braškės visai atsparios žiemos šalčiui, neserga pašaknio ir lapų ligomis. Uogos pūva.  
"Dukat". Labai derlingos vidutinio ankstyvumo braškės. Uogos labai didelės, bet nearomatingos, skanios. Valgomos šviežios ir perdirbamos. Atsparios šalčiui, lapų ir pašaknio ligoms, uogų puviniams.  
"Honeoye". Labai derlinga ir perspektyvi ankstyva veislė. Uogos kūginės, didelės, odelė šviesiai raudona, minkštimas tamsus, sultingas. Uogos skanios ir tvirtos. Mažai serga lapų ir uogų ligomis, tinka auginti po priedangomis. Žiemai rekomnduojama mulčiuoti.  
"Kent". Vidutinio ankstyvumo veislė. Uogos širdelės formos, didelės ar vidutinio dydžio, bet paskui susmulkėja. Jos skanios, sultingos, valgomos šviežios ir perdirbtos. Kerai atsparūs lapų ligoms, bet jautrūs pašaknio ligoms, retai serga uogų puviniais. Tinka auginti po priedangomis.  
"Induka". Vidutinio ankstyvumo labai derlingos braškės. Uogos didelės ir tvirtos, bet vidutinio skonio. Atsparios šalčiui ir įvairioms ligoms.  
"Marmolada". Vidutinio ankstyvumo braškės. Uogos didelės, labai gražios ir tvirtos, skanios, blizgančios.

Vidutinio vėlyvumo braškės  
"Polka"
 . Labai derlingos braškės. Uogos stambios, gražios, bet vėliau pradeda smulkėti. Uogos labai skanios, tvirtos ir gražios. Šios braškės neatsparios lapų ligoms, nukenčia ir nuo pašaknio ligų.  

Polka

Kadangi "Polką" (nuotr.) auginame patys, galime kiek suabejoti, ar jos yra tvirtos ir transportabilios, kaip rašoma specializuotoje literatūroje. Pavyzdžiui, "Saliut" veislė pagal šias savybes yra keliskart geresnė, taip pat "Saliut" veislės uogos yra didesnės už "Polką". Bet "Polka" - daug gardesnė.


"Korona". Uogos labai stambios, gražiai atrodo, standžios ir skanios. Žiemai būtina mulčiuoti.  
"Tenira". Uogos labai didelės, standžios, gražios ir skanios. Žiemai reikia mulčiuoti, nelabai atsparios ligoms.  
"Jaunė”. Veislė derlinga, uogos vidutinio dydžio ir smulkios, raudonos su baltu, sultingu ir skaniu minkštimu. Galima šaldyti. Šalčiui atspari, vidutiniškai atspari lapų bei pašaknio ligoms, uogų puviniams.  
"Dangė". Uogos didelės, kūgio formos, ryškiai raudonos ir blizga. Minkštimas šviesesnis, rūgščiai saldus, labai kvapnus, tvirtas. Gerai žiemoja, veislė palyginti atspari uogų puviniams.

"Elsanta. Veislė sukurta Olandijoje. Tai vidutiniškai vėlyvos, derlingos, labiausiai paplitusios desertinės braškės Vakarų Europoje. Uogos labai didelės, plačiai kūgiškos, tvirtos. Odelė šviesiai raudona, blizganti, graži. Minkštimas šviesiai rožinis, sultingas, rūgštokas, mažai aromatingas. Šios braškės ypač tinka auginti šiltnamiuose įvairiu metų laiku ir vėlyvam derliui. 

Vėlyvosios ir labai vėlyvos braškės  
"Senga Sengana".
 Labai derlingos vėlyvos braškės. Uogos stambios ir vidutinio stambumo, linkusios susmulkėti. Skanios, aromatingos, labai tinka šaldyti. Nebijo šalčio, retai serga pašaknio ligomis, bet uogas puola puviniai. Derlius ypač nukenčia drėgną vasarą.  
"Nida". Braškės vėlyvos, vidutiniškai derlingos. Uogos didelės, paskui susmulkėja. Jos vidutinio skonio, aromatingos ir sultingos. Gerai žiemoja, bet serga pašaknio ligoms, uogos linkusios pūti.  
"Holiday". Vėlyva, labai derlinga veislė. Uogos labai stambios, gražios, sultingos ir aromatingos, standžios. Jos dažnai guli ant žemės ir drėgną vasarą labai pūna (lysves būtina mulčiuoti šiaudais). Ligoms vidutiniškai atspari.  
"Pandora". Labai vėlyva ir labai derlinga veislė. Sunoksta beveik 2 savaitėmis vėliau už “Senga Sengana”. Uogos stambios, labai skanios, sultingos ir tviros. Atsparios miltligei ir pašaknio ligoms. Kad gerai derėtų, šalia reikia pasodinti bent keletą augalų apdulkintojų. Tai sunku padaryti, nes daugumos veislių braškės tuo metu jau brandina uogas (tinka remontantinės).

"Pegasus". Vėlyva veislė, derlinga. Uogos raudonos, saldžios. Kereliai vidutinio didumo, žalios spalvos. Atspari ligoms.